BLANKA - U mořských vyder.

sobota 8. březen 2014 14:20

Mořský "Vydrýsek".

No přece u čehokoliv, co tě právě zaujalo, anebo co tě zajímá dlouhodobě. Tak třeba já mám ráda klasickou hudbu, operu, sbory, country, dixieland, soul, blues, spirituály, dudáky – skotské, cizí i ty naše, rockn´rol, bigbít jak ho uměl třeba Olympic, Vašek Neckář, individuality, jako byl Kryl a je Nohavica, prostě podle nálady. Tady jsem to seřadila tak, jak je to asi mému srdci nejblíže, ale není to dogma. Třeba nějak nemusím např. dechovku, ale když jdu v létě o polednách mezi poli s obilím, tak z nedaleké vesnice má znít dechovka. Prostě poslechni srdce a vyber si. Já už se nějak chytnu.

Dneska ráno se mi chtělo ještě trochu se vyvalovat v peřinách a tak jsem si pustila třeba tuhle krásnou ukolébavku:

http://www.youtube.com/watch?v=1C1YUThPHfo – The seal lullaby – já tady nevidím tuleně, ale spíš mořské vydry, jak se vyvalují na hladině a hrají si mezi chaluhami s mláďátky. J

Mimochodem pro ukolébavky mám obzvlášť slabost. Ráda bych je sbírala, nějaké už mám, ale uvítám každý typ na nějakou pěknou. Tak zkus napsat, co tě láká a příště nezapomeň přidat k podpisu nějaký link na YouTube. Bylo by pěkné, kdyby to bylo něco jako náš podpis.

Ještě bych ráda upozornila všechny čtenáře – systém blogů zde generuje vždy jeden podpis „Dana Šumová“ – není prostě dělaný na dialog. Obě se přihlašujeme na stejného „majitele blogu“ – tedy na mně.  A tak se tam bude objevovat i v případě, kdy příspěvky přidáváš ty Anno. Asi se s tím budeme muset smířit. Zase na druhou stranu, lepší takto, než v anonymitě, jako je to na jiných portálech. Nerada se schovávám.

Dana Šumová

Dana Šumová

Dana Šumová

Hudba všeho druhu a návazně s dalšími tématy, na které v souvislosti s hudbou, já Blanka a přítelkyně Anna (jsme obě Dany) narazíme - to je hlavní téma blogu, který bude občas dialogem. Náš blog chceme obě udržet tolerantní, s jemným humorem. Žádný druh hudby není tabu. Je možné, že ne každému žánru se budeme věnovat obšírně, vyhrazujeme si právo, otevírat témata a druhy hudby, které nás těší, avšak nikdy, za žádných okolností, nebude žádný druh hudby z naší strany odsuzován, anebo pranýřován.

Obě letité přítelkyně, dokonce podobných profesí. Blanka účetní, Anna ekonomka, obě s dlouholetou praxi v soukromých společnostech. Velmi se zajímáme o umění, zejména hudbu, výtvarné umění, literaturu a historii. Anna věří, že když už jsme my, lidé, nedokázali rozeznat Boha ve vesmíru, přírodě a kolem sebe, poslal nám svého Syna, aby nám na kříži ukázal o co v životě skutečně jde, jak přemoci to zlé v nás a jak se vrátit k němu domů.

REPUTACE AUTORA:
8,01 (VIP)

Seznam rubrik