BLANKA - Malé nedělní zamyšlení nad spirituálem.

neděle 9. březen 2014 07:23

Takhle nějak mohla za Williama Turnera vypadat cesta na trh. Podél zámku Kidwelly. Žasnu, jak ve svém stylu předběhl dobu.

Než nám Anna vymyslí nějaké téma, tak Vám chci napsat, co mi táhlo hlavou včera večer. A myslím, že se to bezvadně hodí i na nedělní ráno.

 

 

Inspirovala mne v diskusi Zuzka, která má ráda Spiritál kvintet a jeho písničky. A tak jsem přemýšlela, jakou vybrat, abych jí „příště“ udělala radost. A narazila jsem na Trh ve Scarborough. Všichni ji známe z klasického podání v Tichotově aranžmá. Ale nebylo by od věci, porovnat různé znění. Třeba těchhle několik:

 

http://www.youtube.com/watch?v=NAkpPdmlunQ – pan Tichota ji moc krásně upravil pro album Písničky z roku raz dva, které vyšly koncem 60.let.

http://www.youtube.com/watch?v=JvbQE5tygXk&feature=related – gregoriánský chór

http://www.youtube.com/watch?v=BYQaD2CAi9A báječní Simon + Garfunkel – také 60. léta. Připadá mi tam kouzelné to cembalo, nebo je to spinet – na pozadí celé skladby. To jsou detaily, které dělají z dobrého díla mistrovské.

Jsem ráda, že i v takto kvalitním porovnání vychází „naše“ milovaná Tichotova verze rovnocenně. Fakt ji mám moc ráda, také proto, že slova jsou stejně geniální, jako hudba. A tak mi přijde, že je to docela hezký začátek neděle. Tak si jí všichni pěkně užijte, má svítit sluníčko až do zblbnutí a to taky často nebývá.

PS. Doufám, Zuzko, že jsem udělala radost. Blanka.

 

 

Dana Šumová

Dana Šumová

Dana Šumová

Hudba všeho druhu a návazně s dalšími tématy, na které v souvislosti s hudbou, já Blanka a přítelkyně Anna (jsme obě Dany) narazíme - to je hlavní téma blogu, který bude občas dialogem. Náš blog chceme obě udržet tolerantní, s jemným humorem. Žádný druh hudby není tabu. Je možné, že ne každému žánru se budeme věnovat obšírně, vyhrazujeme si právo, otevírat témata a druhy hudby, které nás těší, avšak nikdy, za žádných okolností, nebude žádný druh hudby z naší strany odsuzován, anebo pranýřován.

Obě letité přítelkyně, dokonce podobných profesí. Blanka účetní, Anna ekonomka, obě s dlouholetou praxi v soukromých společnostech. Velmi se zajímáme o umění, zejména hudbu, výtvarné umění, literaturu a historii. Anna věří, že když už jsme my, lidé, nedokázali rozeznat Boha ve vesmíru, přírodě a kolem sebe, poslal nám svého Syna, aby nám na kříži ukázal o co v životě skutečně jde, jak přemoci to zlé v nás a jak se vrátit k němu domů.

REPUTACE AUTORA:
8,01 (VIP)

Seznam rubrik