BLANKA – Může být blues voňavé?

pondělí 2. červen 2014 01:17

Dým jen dým... Jitkaa
http://jdem.cz/bbckd3

Jestlipak jste někdo přivoněl k písni? Dokonce k pravému, nefalšovanému blues? Tak tohle blues, tak krásně otextované Františkem Novotným,  považuji za nejlepší už hodně dlouhou dobu.

Poslechněte si: Karel Zich - Dým jen dým. (Mystery Train, Junior Parker - S. C. Philips)

Copak to jen evokuje? 

Na úvod úžasné kytarové variace. A do nich nenapodobitelný, známý hlas. Ona se vzdaluje (?!) Nezadržitelně. Bolí to až  oči pálí. Na konci první minuty, těsně před zvonky od závor, to cítíš, jako když železný fukar mete plevy přímo do očí. Občas rytmus mění rychlost tak měňavě, jako barvy v kaluži s rozlitou naftou.

duhovaposelstvi.jpgNesnesitelný pocit pomalu zvolňuje a na konci druhé minuty jen kytara odpichuje bluesový rytmus. Jako když pomalu, postupně pohasínají hvězdy, o kterých je řeč. Ona se vzdaluje a kola se točí, to-čí, to--čí... Je to jak obrovský setrvačník, který dojíždí až už dál nemůže.

Je konec. Absolutní.

Duhová poselství - Mgr. Eva Lipinová -  http://jdem.cz/bbcj92.

Vy všichni, co tohle čtete:

Copak Vám tohle krásné blues připomíná? Nemusí to být vždycky jen slova, stačí obraz, vůně, vzpomínka. Pojďme si o tom popovídat. Mně voní určitě. Člověčinou.Samota - http://jdem.cz/bbcj67.

Dana Šumová

Dana Šumová

Dana Šumová

Hudba všeho druhu a návazně s dalšími tématy, na které v souvislosti s hudbou, já Blanka a přítelkyně Anna (jsme obě Dany) narazíme - to je hlavní téma blogu, který bude občas dialogem. Náš blog chceme obě udržet tolerantní, s jemným humorem. Žádný druh hudby není tabu. Je možné, že ne každému žánru se budeme věnovat obšírně, vyhrazujeme si právo, otevírat témata a druhy hudby, které nás těší, avšak nikdy, za žádných okolností, nebude žádný druh hudby z naší strany odsuzován, anebo pranýřován.

Obě letité přítelkyně, dokonce podobných profesí. Blanka účetní, Anna ekonomka, obě s dlouholetou praxi v soukromých společnostech. Velmi se zajímáme o umění, zejména hudbu, výtvarné umění, literaturu a historii. Anna věří, že když už jsme my, lidé, nedokázali rozeznat Boha ve vesmíru, přírodě a kolem sebe, poslal nám svého Syna, aby nám na kříži ukázal o co v životě skutečně jde, jak přemoci to zlé v nás a jak se vrátit k němu domů.

REPUTACE AUTORA:
8,01 (VIP)

Seznam rubrik